неделя, май 11, 2025
  • Realniistorii.com
  • Istinskiistorii.com
  • 7KEFA.COM
Podbrano.com - Подбрани новини
  • Начало
  • България
  • Свят
  • Любопитно
  • Здраве
  • Вкусно
  • Забавление
  • Спорт
  • Vox populi
Няма резултати
View All Result
  • Начало
  • България
  • Свят
  • Любопитно
  • Здраве
  • Вкусно
  • Забавление
  • Спорт
  • Vox populi
Няма резултати
View All Result
Podbrano.com - Подбрани новини
Начало България

Манолова към Борисов: НС не е трибунал, съдът е на друго място

Публикувано в България
Сподели във FacebookСподели в WhatsApp

“Нямаме намерения да прилагаме средствата на принудителното довеждане. Народното събрание взе решение, с което задължи Борисов да дойде в парламента и той е длъжен да го направи, като всеки български премиер, министър, всяко длъжностно лице и дори български гражданин. Парламентът не е трибунал. Сградата на съда е на друго място и тук присъди не раздаваме.” Това заяви председателят на парламентарната група “Изправи се! Мутри вън!” Мая Манолова във видео на живо във Фейсбук относно изявлението на Бойко Борисов по-рано днес, научи

Когато министрите дойдат на гости в “зайчарника”, могат да седнат, където им посочите и да се съобразят с вашето желание. Това обаче е българският парламент и тук те имат определени от закона места, коментира Манолова по повод изявлението на Борисов, че министрите му щели да се връщат като депутати в парламента.

По повод твърденията на ГЕРБ от днес, че Борисов вече не бил длъжностно лице, Манолова уточни, че според Конституцията до избирането на ново правителство, сегашното в оставка изпълнява функциите си.

Ощепо темата

Наши медици помогнаха на жена със стерилитет да стане майка

На какво ни учат кризите относно иновациите

Разбирам, че Борисов иска да накаже българския народ, че ГЕРБ са в изолация и че няма да има кабинет “Борисов 4”. Вероятно е сърдит и на новите партии и формации, изпратени в парламента, но това е волята на българския народ. Спазете текстовете на българската Конституция, в която сте се заклел като министър-председател и се дръжте достойно, призова още Манолова.

Законите трябва да се спазват и премиерът да дойде и да обясни в парламента какво е състоянието на държавната хазна, на здравната и икономическата криза и каква е подготовката на българското правителството за внасяне на Плана за възстановяване и устойчивост в Европейските институции. Очакваме в сряда да има важен за българите дебат дали ще е внесен в срок Плана, ще дойдат ли в България тези 12 млрд. лв. в срок и ще обхванат ли засегнатите от пандемията отрасли и хора, допълни тя.

Това не са парите на ГЕРБ или за ГЕРБ. Това са парите на европейските данъкоплатци, предназначени за българските граждани. За всички е важно в този План да не са пропуснати цели отрасли, да има средства и за туризъм, и за транспорт, иновации, модернизация и цифровизация на фирмите, подкрепа за малкия бизнес и домакинствата, а не само за бетон, тръби, стиропор и ремонти – това, от което ГЕРБ са се научили да крадат, подчерта Манолова.

Арман Бабикян от ПГ “Изправи се! Мутри вън!” добави, че е хубаво законът да се спазва. Не е страшно да се явите в парламента. Това е законодателният орган на България и той Ви е избирал за министър-председател. Ако има голям уплах, че ще сте разпитван или ще Ви се случи нещо лошо, или НСО вече не ви пази, ние ще Ви пазим да влезете безпрепятствено в парламента. Нищо, че сте в оставка, когато ви е удобно и не сте в оставка, когато ви е удобно. Изправете се пред народа и неговите избраници! Когато не подадете навреме в Брюксел Плана за възстановяване и устойчивост и Вашите избиратели ще страдат, защото парите няма да ги има, допълни той.

Източник: Zarata.info

Етикети: изказванекоментармая манолова

ShareSend

Прочети още Новини

България

Наши медици помогнаха на жена със стерилитет да стане майка

България

На какво ни учат кризите относно иновациите

.

Podbrano.com - Подбрани новини

Ние сме агрегатор за подбрани новини - Всички статии водят с хиперлинк до първоизточника им.

Последно добавени

  • Чеснови картофи на фурна, които ще се харесат на всички
  • Целина за здравословно отслабване!
  • С 5 порции плодове и зеленчуци дневно отслабваме през пролетта
  • Двуцветен десерт с кокос, който ще ви изненада с вкуса си!
  • 3одиакът. Трите знака, в които се ражда силата на светлината

Категории

  • Vox populi
  • Без категория
  • България
  • Вкусно
  • Забавление
  • Здраве
  • Любопитно
  • Свят
  • Спорт
  • Политика на поверителност
  • Условия за ползване
  • За контакт

© 2020-2022 Изработка от Digitalmol.com - Не пропускайте тези Сребърни бижута.

Няма резултати
View All Result
  • Начало
  • България
  • Свят
  • Любопитно
  • Здраве
  • Вкусно
  • Забавление
  • Спорт
  • Vox populi

© 2020-2022 Изработка от Digitalmol.com - Не пропускайте тези Сребърни бижута.

Използваме бисквитки., за да улесним уеб сърфирането. Използвайки този сайт, се съгласявате с нашите условия.